Rurka Antykolkowa Medi-os

Niefarmakologiczne rozwiązanie przynoszące natychmiastową ulgę napiętemu brzuszkowi. Polecana głównie rodzicom, którym zależy na doraźnej pomocy ich maluszkom, bez stosowania niepotrzebnych kropli, które nigdy nie pozostają obojętne na organizm dziecka.

Firma Medi Partners jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy Medi Globe w Polsce zajmującą się sprzedażą rurek antykolkowych. Od dawna znane są w innych krajach europejskich i tam powszechnie stosowane. Są one nieodzowną pomocą nie tylko podczas kolki niemowlęcej ale także wspaniale sprawdzają się gdy dziecko ma problemy z wzdęciami lub zaparciami. Dzięki swej prostocie zastosowania i skuteczności jest polecana przez pediatrów i położne jako pierwszy sposób radzenia sobie z kolką niemowlęcą.

Sposób użycia:

- należy rozmasować brzuszek;
- końcówkę rurki można natłuścić oliwką;
- powoli wkładać rurkę w odbyt dziecka (często samo podrażnienie błon odbytu powoduje reakcję) na głębokość około 0,5 cm;
- można ją stosować kilka razy w ciągu jednego dnia.

Rurka Antykolkowa Medi Globe:

Rurka wykonana jest z bezpiecznego i miękkiego PVC, nie powodując podrażnienia odbytu dziecka. Z jednej strony zaokrąglona, a z drugiej rozszerzona, co ułatwia uwalnianie gazów z niewykształconych jelit niemowlęcych i przynosi dziecku natychmiastową ulgę. W sprzedaży posiadamy rurki o różnym rozmiarze, jednak dla niemowląt standardem jest średnica 2/4 i długość 120 mm w dwóch wersjach:

1. wersja podstawowa – rurka posiada jeden otwór wylotowy i jeden wlotowy. Model ten w zupełności spełnia swoje funkcje, przy problemach z odgazowywaniem dziecka;
2. wersja lux – poza otworem wlotowym i wylotowym, rurka posiada także dwa boczne otwory, które są skuteczniejsze przy problemach związanych z wypróżnianiem u dziecka.

Rurki Medi Globe można stosować zawsze gdy istnieje taka potrzeba, nawet kilka razy w ciągu dnia. Szczegółowy sposób użycia znajduje się na każdym opakowaniu.

Jako wyrób medyczny, rurka doodbytnicza podlega nadzorowi jednostki notyfikowanej. Wiąże się to także z uzyskiwaniem certyfikacji w zakresie dopuszczenia do obrotu i bezpiecznego jej stosowania.